Onsdag 12. juni 2019
Rent drikkevann
er en menneskerett, mener folkehelseministeren, og da mener hun vel for alle, på hele kloden. Ikke bare her hjemme i Norge.
Der er jeg enig med henne, og her burde staten være garantisten, også økonomisk. Å overlate dette til kommunene blir vel å skyve ansvaret fra seg, når hun er folkehelseminister.
På Askøy må vel staten uansett inn med penger for å hjelpe kommunen med å skaffe rent drikkevann til alle og forskjellsbehandling mellom kommunene blir vel også galt.
Fra vestfoldingen.com.

Lik dette:
Liker Laster...
Relatert
Om Terje Rønning
Jeg er mann, født 1947 på Nøtterøy, gift, to barn. Barneskoler: Skjerve skole på Nøtterøy, Sem skole og Linnestad skole i Ramnes. Realskole: Kjelle skole i Sem kommune. Andre skoler: Kontorlærlingeskolen i Tønsberg, Radioskole ved Tønsberg Navigasjonsskole. Stiftelsen Markedsføringsskolen i Oslo: Grunnkurs, fagkurs og studiekurs. Radiooffiser i Thor Dahl AS, salgskonsulent i Optura AS, distriktsjef i Union Mykpapir, markedssjef i Kristian Brekke AS Engros, daglig leder i Decorita Miljø og Renhold, salgssjef i Salgskontoret Horten AS, pensjonist fra 2011.
Dette innlegget ble publisert i
Uncategorized. Bokmerk
permalenken.