tirsdag 16. september 2025
- Hurra for friidretts-VM i Tokyo.
- Støre har vært hos kongen
- Stakkars vår lille kongefamilie.
- Så lenge barbariet fortsetter,
God morgen til deg og dine.
Hurra for friidretts-VM i Tokyo.
Her i Sandefjord regner det på morgenen.Også i dag. Men klokka tolv starter NRKs sending fra Tokyo, og jeg gleder meg til nye treff med disse flotte friidrettsutøverne, så da spiller været liten rolle for meg.
Og Støre har vært hos kongen
og presentert endringen i regjeringen.
- Bjørnar Skjæran gjør statsråd-comeback til komunalminister-posten. Bjørnar Skjæran – Wikipedia
- Kjersti Stenseng skifter arbeidsområde og blir arbeids- og inkluderingsminister. Kjersti Stenseng – Wikipedia
- Tonje Brenna blir ny parlamentarisk leder og overtar etter Bjørnar Skjæran. Tonje Brenna – Wikipedia
Stakkars vår lille kongefamilie.
I NRKs nyheter hører vi om Märtha Louise og hennes mann som har fått gitt ut sin dokumentar om seg og hans møte med det norske folk, etter det jeg har forstått. Men de må nok bli tilgitt, fordi de er som andre underholdere avhengig av inntektene som kommer hver gang de har fått solgt seg til underholdningsverdenen. Og det er ikke noe vits i å bli irritert, fordi dette kommer bare til å fortsette så lenge de trenger inntekter.
Og nå klokka kvart over ni ser jeg sola utenfor terrassen vår. Dette blir nok en fin dag, tenker jeg. Stakkars lille kongefamilie, tenker jeg.
Så lenge barbariet fortsetter,
bør Israel og Russland utestenges fra internasjonal idrett, sier Spanias statsminister. Les mer her: Etter Vuelta-kaoset: Spanias statsminister vil ha Israel utestengt fra internasjonal idrett
Minner:
Bilder:

