onsdag 3. september 2025
I dag skal Inger Johanne på et tre-dagers-treff blant skolekamerater fra Statens Lærerskole i Forming, mens jeg tar turen, også til Oslo, men til tannlegesenteret i Bergrådveien for kontroll.
- Tannlegen. Full sjekk uten feil. Men tannlegen min går av med pensjon, så neste gang blir den en ny.
- Gjennestad. Jeg reklamerte på kondens på temperaturmåler og fikk veiledning, så nå er den i orden.
Dagens nyheter
- handler selvfølgelig mest om stortingsvalget og gårsdagens partilederdebatt, men også om statsledertreffet i Beijing der stort sett alle landene var anti-demokratiske og der det viktigste var å vise fram samarbeidet mellom de anti-demokratiske landene og det kinesiske militærutstyret. Ikke det mest positive sett med vestlige og demokratiske øyne. Les mer her:
- Xi: Verden må velge mellom fred eller krig – NRK Urix – Utenriksnyheter og -dokumentarer
- Xis budskap før militærparaden: – Verden må velge mellom fred eller krig
Klar deg selv som best du kan.
- Hver arbeidsplass må klare seg selv uten støtte fra det offentlige, mener Frp-lederen, så forsking og investering fra det offentlige blir ikke fortsatt med Listhaug på toppen. Les mer her: Fagforeningstopper med opprop mot Listhaug: – Tusenvis av jobber står i fare
Kan Xi holde disse to aggressive typene i tømme?
- Les mer her: Xi: Verden må velge mellom fred eller krig – NRK Urix – Utenriksnyheter og -dokumentarer
Ytre-partiene fyker fremover.
- Jeg leste et eller annet sted at Rødt har gått forbi SV på en måling, og der har vi det merkelige. Partiene ytterst på fløyene går raskt fremover. Ytterst på venstresiden er Rødt og ytterst på høyresiden finner vi Fremskrittspartiet. Hva som gjør dette, vet vi ikke, men det kan hende at det har noe med de enkle og dermed klare løsningene som de har på alle spørsmål. Alt mens Høyre og Arbeiderpartiet må løse de kompliserte spørsmålene, for til slutt er det ett av disse to partiene som må ta ansvaret.
Minner:
Bilder:





