Lunger, forstøverapparat, Bridget Jones, Sporvogn til begjær, Cosi fan tutte og bilder (mandag 17.mars 2025).

mandag 17. mars 2025

Dagen i dag:

  • Extra Mosserød. Felles handletur til nærbutikken. Sekken ble full.
  • Kl.1500. Lección Español.

«Du er i posisjon én», svarer det i telefonen til hjelpemiddelsentralen i Sandefjord kommune. Samtidig sier stemmen at det er mange som ringer, og plutselig får jeg svar fra en hyggelig stemme.

  • Hvorfor jeg ringer? Jeg trenger et forstøverapparat. Jeg har astma, og denne astmaen har utviklet seg negativt i vinter, og nå fyller lungene seg nesten hele tiden med guffe som jeg må få opp sånn at det ikke ender med lungebetennelse. Og derfor trenger jeg et forstøverapparat som sørger for at inhalasjonsmedisinene kommer nederst i lungene mine. Jeg har vært hos fastlegen med saken, og da mente han at kanskje hadde kommunens korttidslager av hjelpemidler et sånt på lager, men dette fikk jeg nå beskjed om at det har de ikke, så da må jeg svare fastlegen, sånn at han kan bestille dette fra sykehuset i Tønsberg. Ulempen er at da må jeg muligens innom lungelege på sykehuset, og der er det sikkert lang ventetid.

I går var vi på kino og så den fjerde filmen om Bridget Jones, en typisk damefilm og for voksne damer. Vi var i den minste salen på Hjertnes der jeg så filmen sammen med syv damer. Og ingen menn. Men filmen var fin den, også for menn. Mener jeg.


I april skal vi på Kristiania Teater for å se «Sporvogn til begjær», og i mai går veien til operaen for å se «Cosi fan tutte» i moderne versjon der også IKEA er innblandet i en av scenene. Men musikken er den samme, så da så. Se her: Così fan tutte i Operaen


Dagens nyheter:

  • Trump sier at han skal snakke med Putin, og kanskje han tar med seg kameraten, han som er verdens mest velstående person. Da blir det sikkert hyggeligere, tenker kanskje Trump.
  • Amerikanerne er ikke som oss europeere, skjønner jeg godt når jeg leser at førtisju prosent av befolkningen er fornøyd med den jobben han gjør. Mer kan du leser her: Tidenes beste oppslutning for Trump

Minner:


Bilder:

Varmegrader
Snøen trekker seg tilbake
Veien går til nærbutikken på Mosserød
Unknown's avatar

Om Terje Rønning

Jeg er mann, født 1947 på Nøtterøy, gift, to barn. Barneskoler: Skjerve skole på Nøtterøy, Sem skole og Linnestad skole i Ramnes. Realskole: Kjelle skole i Sem kommune. Andre skoler: Kontorlærlingeskolen i Tønsberg, Radioskole ved Tønsberg Navigasjonsskole. Stiftelsen Markedsføringsskolen i Oslo: Grunnkurs, fagkurs og studiekurs. Radiooffiser i Thor Dahl AS, salgskonsulent i Optura AS, distriktsjef i Union Mykpapir, markedssjef i Kristian Brekke AS Engros, daglig leder i Decorita Miljø og Renhold, salgssjef i Salgskontoret Horten AS, pensjonist fra 2011.
Dette innlegget ble publisert i Uncategorized. Bokmerk permalenken.

Legg inn en kommentar