søndag 12. januar 2025
Dagen i dag.
- Været i dag er varslet til fortsatt kulde, men i morgen kommer varmere vær og levelige temperaturer for sånne som meg. Åtte grader viser gradestokken på morgenen.
Så er det skiskyting i dag igjen.
- Parstafett. Norge skjøt seg bort, men i mix-stafetten slo vi til med tredjeplassen. Veldig bra!
Vi fikk se samtalen mellom Sven Fischer og Bjørndalen.
- Hvorfor snakket den tyske skiskytteren Sven Fischer så godt norsk?
- Sven Fischer, den tyske skiskytteren, snakket godt norsk fordi han var samboer med den norske skiskytteren Annette Sikveland. Han stilte ofte opp for NRK som sportskommentator og trente intensivt i Norge, noe som hjalp ham med å bli flytende i språket. Kilde: Bings kunstige intelligens.
Kjendiser finner stadig muligheter for å komme i media.
- Også Durek Verret som ser ut til å være en av mange som sprer sine egne idéer om brannene i Los Angeles, mens de fleste tror på tørke og varme som hovedårsaken til det hele.
- Hva som har forårsaket tørken og varmen er en annen sak. Jeg er nok en av mange som tror på klimaendringer som igjen kommer fra vår egen bruk av planeten vår sammen med naturlige svingninger.
- De som er avhengig av å vise seg fram, ser nok nytten i å lansere seg som dem som vet mer enn andre.
- Durek Verrett mener skogbrannene i Los Angeles er påtent
Bedriftsledere har problemer
- med å lede yngre medarbeidere, leser vi.
- «Gen Z» er vanskeligere å lede enn andre generasjoner – NRK Østfold – Lokale nyheter, TV og radio
Minner:
Dagens bilder:











