Gulvet er rengjort, skjorter er strøket og i Finland skiskyting uten de store norske resultater (søndag 8. desember 2024).

søndag 8. desember 2024

Dagens aktiviteter:

  • Gulvvask, skjortestryking, rens av strykejern og Inger Johanne serverte bakt potet med kjøttavskjær i saus fra Pers Kjøkken.

Tre grader pluss,

  • og regnet har gitt seg.
  • Det er søndag, og Inger Johanne har planer om både salg på Pepper på Pindsle og julemarked i byen, og vi får se hva vi rekker. I dag.
  • Men foreløpig er dagsformen hennes ikke topp.
  • Vi endte med å droppe disse aktivitetene.

I dagens nyheter hører vi at

  • Assad-regimet i Syria har falt, så hva skjer nå? Opprørerne har vunnet, men hvem er de?
  • Vi registrerer også at EU-tilhengerne stadig tar opp vårt forhold til EU.
  • Og Trump er i Paris og forbereder avslutningen på Putins angrepskrig mot Ukraina, men det er Notre-Dame-kirken som er i sentrum.
  • Vi hører også at Meta bestemmer hva vi får se og høre på Facebook og Instagram, og hvem er Meta, hvem bestemmer, hvem er ansvarlig. Her har vi noe som ligner på George Orwells 1984 og «storebror ser deg». Les her 1984 (roman) – Wikipedia

Nå klokka halv to er gulvet rengjort,

  • vi har hatt kaffebesøk og om en time er det skiskyting.  
  • Jeg har funnet ut at langrenn er kjedelig, sikkert etter flere vintre på sørlige breddegrader, men skiskyting er spennende, så vi tar en lunsj enten før eller under skiskytingen.

Skiskyting i Kontiolahti.

  • Klokka er kvart på tre. Da starter gutta.
  • Det er skiskyting i Kontiolahti i Suomi der det er steinsens mørkt. Sekstito grader nord og langt øst.
  • Dette er lenger nord enn hos oss og mye lenger øst, så det er vel riktig at det er så mørkt.
  • Reporterne er som vanlig gode, og spesielt Bjørndalen har tatt seg veldig opp.
  • Erik Perrot, femti prosent norsk, vant, med Fillon Maillet og Laegreid på tredje. Denne idretten der mange nasjoner er gode, er morsom.

Så var det jentenes tur,

  • og vi opplever igjen at det er mange flere gode skiskyttere enn de norske. For noen er det kanskje irriterende at det er svenske Elvira som tar førsteplassen, men hun var den beste, og sånn er det med den saken.

Minner:


Bilder:

Varmegrader
I de finske skoger, der er det mørkt der
Noen hviler
mens andre stryker skjorter
OK, det er helt greit, de er mine og de er mange
Unknown's avatar

Om Terje Rønning

Jeg er mann, født 1947 på Nøtterøy, gift, to barn. Barneskoler: Skjerve skole på Nøtterøy, Sem skole og Linnestad skole i Ramnes. Realskole: Kjelle skole i Sem kommune. Andre skoler: Kontorlærlingeskolen i Tønsberg, Radioskole ved Tønsberg Navigasjonsskole. Stiftelsen Markedsføringsskolen i Oslo: Grunnkurs, fagkurs og studiekurs. Radiooffiser i Thor Dahl AS, salgskonsulent i Optura AS, distriktsjef i Union Mykpapir, markedssjef i Kristian Brekke AS Engros, daglig leder i Decorita Miljø og Renhold, salgssjef i Salgskontoret Horten AS, pensjonist fra 2011.
Dette innlegget ble publisert i dagen i dag og merket med , , , , , , , , , , . Bokmerk permalenken.

Legg inn en kommentar