Makan til manglende fotballforståelse, har jeg aldri sett (lørdag 15.juni 2024).


lørdag 15. juni 2024

Været i dag.

Femten grader på morgenen som ble til tjue grader da jeg tok veien ned Gamle Movei, over Mokollveien til Extra på Mosserød. To lettmelk og en kurv jordbær og så hjem til Inger Johanne som var i gang med Havrekjeks, noe jeg ønsket meg. En tur for mosjonens skyld og bra for hodet.

Og nå overtar fotballen

i de fleste tv-kanaler, noe som ikke er helt ideelt for meg som ikke helt forstår fotballspillet. På realskolen var jeg en av de raskeste på korte distanser, noe som fikk gymnastikklæreren på den idéen at jeg måtte være bra som fotballspiller, men etter fem minutter kalte han på meg og ba meg løpe en tur i skauen. I det jeg forlot banen hørte jeg ham si «Makan til manglende fotballforståelse har jeg aldri sett», men jeg likte skauen og jeg likte å løpe, så valget hans var nok bra for oss begge.  


Og så er det noen tanker

om vår statsminister som er blant våre beste utenriksministre, noe han fortsatt er, mens han sitter i statsministerstolen, der han aldri skulle sittet. Ikke fordi han er en dårlig statsminister, men fordi det har noe med hans profil å gjøre, noe som betyr «hvordan folk betrakter ham».

En profil er alltid sett utenfra, så hans profil har å gjøre med hvordan folk ser ham. En korrekt og drivende god mann når det gjelder utenriks-temaer, men ikke en samlende leder i Arbeiderpartiet.

Jeg vet ikke hvem jeg ville ha plassert i statsministerstolen, men vi har noen unge kandidater og min favorittkandidat som nå leder en av våre bistandsorganisasjoner. Han burde kunne hentes inn til lederstolen i Arbeiderpartiet. Ikke til statsministerstolen. Dette løpet er kjørt. Tror jeg. Så kampen går ut på å komme tilbake etter fire nye år med Solberg.


Minner:

Vi har i dag vært gift i førti år (7. oktober 2012). | vestfoldingen


Dagens bilder:

Dobbeltklikk og forstørr bildene.

Vi trenger flere politifolk.
Mange er i gang med om- eller påbygging
Blank og feit.
Neptunsvei 16 der vi bodde for mange år siden
Unknown's avatar

Om Terje Rønning

Jeg er mann, født 1947 på Nøtterøy, gift, to barn. Barneskoler: Skjerve skole på Nøtterøy, Sem skole og Linnestad skole i Ramnes. Realskole: Kjelle skole i Sem kommune. Andre skoler: Kontorlærlingeskolen i Tønsberg, Radioskole ved Tønsberg Navigasjonsskole. Stiftelsen Markedsføringsskolen i Oslo: Grunnkurs, fagkurs og studiekurs. Radiooffiser i Thor Dahl AS, salgskonsulent i Optura AS, distriktsjef i Union Mykpapir, markedssjef i Kristian Brekke AS Engros, daglig leder i Decorita Miljø og Renhold, salgssjef i Salgskontoret Horten AS, pensjonist fra 2011.
Dette innlegget ble publisert i Uncategorized. Bokmerk permalenken.

Legg inn en kommentar