Makten og Æren av Henrik Langeland og noe mer (søndag 28.april 2024)

søndag 28. april 2024


Været:

Overskyet og seks grader. Fredag og lørdag var det dugnad her i Mo Terrasse og med et flott arbeidsvær, og da var det godt at dagens vær ventet før det kom inn over oss.


Heia alle boklesere!

Jeg er i gang med Makten og Æren av Henrik Langeland og anbefaler den til alle, spesielt til de som har bakgrunn fra Tønsberg. Jeg har vært radio-offiser til sjøs og har hørt mange historier om disse som skapte alle de arbeidsplassene som skaffet nødvendig valuta til Norge etter krigen. Og også om dem som gikk dukken av forskjellige årsaker, både selvforskyldte og på grunn av verdenssituasjonen.

«Makten og æren» er Norges mest solgte: «Stilig, Langeland!» | Boktips


I dagens nyheter

legger jeg merke til to emner. Russere som kjøper eiendommer nær områder som burde vært beskyttet fra innsyn og politifolk som ikke få jobb når vi absolutt trenger flere. Før hadde vi synlige politifolk som gikk i gatene i byene, i hvert fall i Tønsberg som var min by. Nå ser vi dem svært sjelden. Jeg ville hatt en styrking, ikke bare med lokale og synlige politifolk, men også med politifolk som kan drive med preventive tiltak. Departementet som har ansvar for dette, er justisdepartementet. Kanskje vi burde ha en mer handlekraftig justisminister som kan få regjeringen til å sette søkelys på dette departementet.


Jeg vil

gjerne betale skatt, var det en amerikansk industribygger som sa, men jeg vil bestemme hva skattekronene skal gå til.

Lakseoppdretter Alsaker vil sponsa kommunalt basseng, men berre viss det kjem til bygda hans – NRK Vestland


Netanyahus Israel

har den mest humane hæren noensinne. De har bare drept trettifire tusen palestinere og med 291 mennesker den siste uka. Og hvor mange av disse er unger under femten år?

Eksklusivt intervju med Israels nye talsperson: – Vi er den mest humane hæren nokosinne – NRK Urix – Utenriksnyheter og -dokumentarer


Minner fra Balkan i 2008:

Bilder fra våre sytten dager i Balkan 2008 (del 3 av 3) | vestfoldingen


Dagens bilder:

Unknown's avatar

Om Terje Rønning

Jeg er mann, født 1947 på Nøtterøy, gift, to barn. Barneskoler: Skjerve skole på Nøtterøy, Sem skole og Linnestad skole i Ramnes. Realskole: Kjelle skole i Sem kommune. Andre skoler: Kontorlærlingeskolen i Tønsberg, Radioskole ved Tønsberg Navigasjonsskole. Stiftelsen Markedsføringsskolen i Oslo: Grunnkurs, fagkurs og studiekurs. Radiooffiser i Thor Dahl AS, salgskonsulent i Optura AS, distriktsjef i Union Mykpapir, markedssjef i Kristian Brekke AS Engros, daglig leder i Decorita Miljø og Renhold, salgssjef i Salgskontoret Horten AS, pensjonist fra 2011.
Dette innlegget ble publisert i dagen i dag og merket med , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bokmerk permalenken.

Legg inn en kommentar