Det er bedre å rusle en tur enn å tulle slik noen politikere gjør i dag.

 

Fredag 22. august 2019

Liker du ikke å trene, så velg å gå eller rusle. Det er greit nok, høres dette ut som, noe som passer meg veldig bra.

https://www.nrk.no/norge/ny-studie_-rusleturer-kan-redusere-tidlig-dod-1.14669212

 

Enda en gang hører vi politikere

som avbryter hverandre så ille at vi ikke hører noen av dem. Denne gangen er det NRK TV i Nord-Norge der forsvarsministeren avbryter så ille at vi som ser på, rett og slett blir forbanna.

Når lokalpolitikerne kom til orde, fikk vi en annen opplevelse. Det samme med ungdomspolitikerne som viser den høfligheten som vi forventer av alle politikere.

 

Jeg forstår ikke hvorfor

regjeringspartiene ikke følger opp den avtalen de ble enige om på Granavolden Gjæstgiveri. Når man har et langvarig møte og etter møtet kommer ut og skryter av hvor fornøyd man er. Da virker det ikke spesielt smart at man kort tid etter løper rundt og sier at man ikke er enig lenger i det man ble enige om. Vi vet alle hvilket parti jeg tenker på. Slike partier kaller vi populistpartier.

https://www.rbnett.no/nyheter/2019/06/07/Er-partiene-forpliktet-av-regjeringsavtalen-19218192.ece

2019 08 22 - rusletur er bra for helsen

Rusleturer er mye bedre for helsa enn å sitte stille.

Om Terje Rønning

Jeg er mann, født 1947 på Nøtterøy, gift, to barn. Barneskoler: Skjerve skole på Nøtterøy, Sem skole og Linnestad skole i Ramnes. Realskole: Kjelle skole i Sem kommune. Andre skoler: Kontorlærlingeskolen i Tønsberg, Radioskole ved Tønsberg Navigasjonsskole. Stiftelsen Markedsføringsskolen i Oslo: Grunnkurs, fagkurs og studiekurs. Radiooffiser i Thor Dahl AS, salgskonsulent i Optura AS, distriktsjef i Union Mykpapir, markedssjef i Kristian Brekke AS Engros, daglig leder i Decorita Miljø og Renhold, salgssjef i Salgskontoret Horten AS, pensjonist fra 2011.
Dette innlegget ble publisert i Uncategorized. Bokmerk permalenken.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s