Alle diskusjonene rundt sammenslåinger av kommuner i Vestfold, virker for meg litt trangviksk. Hele Vestfold fylke består av under 240 tusen innbyggere. Vi kjører gjennom nesten hele fylket på en times tid. Jeg bor i Sandefjord, er født og har familie på Nøtterøy. Jeg har bodd i Sem kommune og i Ramnes i Re kommune. Jeg liker folket i Larvik, har hatt familie i Holmestrand, og jeg har jobbet i Horten. Vi er alle vestfoldinger, vi bor i landets minste fylke og snakker omtrent lik dialekt, men ordførerne elsker å fremheve forskjelligheten mellom kommunene.
Jeg har alltid kalt meg selv vestfolding og mener at vi bør se fylket under ett og bestemme oss for at vi like godt kan gjøre det hele om til én kommune, bortsett fra Sande og Svelvik som har en mer naturlig tilhørighet til Drammen.
Vestfold som en kommune er jeg 110% enig i. Vekk med fylkeskommunen og legg alle diskusjoner og krangler om grenser/skoler/infrastruktur døde. Trenger vel noe mer tid på denne saken, men prosessen går vel i den retningen. Ser også noen få andre innlegg i media om dette og får bare håpe at dette alternativet får større fokus:)