Ny personlig makspuls rekord
I dag satte jeg ny personlig rekord etter å ha fått pulsklokke av døtrene mine og moren min. Hva den personlige rekorden er?
– ”En makspuls på 143 med en hvilepuls ned mot seksti. Jeg vet ikke om det er bra, men jeg er fortsatt ung, sekstitre år, så det får prøve seg. Morsomt er det i alle fall å løpe med pulsklokke”.
Jeg løper ute nærmere en time to ganger i uken eller rettere sagt går-jogger-løper med mine åttifem kilo fordelt på 173 centimeter, en reduksjon fra nittito kilo for ett år siden. I tillegg trener jeg i helsestudio tre ganger i uken.
Hvorfor?
Legen setter fingeren på min astma som har utviklet seg fra sterk pollenallergi i barne- og ungdomsårene.
– ”Det er viktig å trene intervall når du er astmatiker, vet du”, sa min veileder på treningsstudioet, og da er det bare å gjøre som hun sier.
Jeg ønsker dere alle god trening mot et godt liv!
Har du lyst til å lese mer av denne bloggen min, kan du klikke på Vestfoldingen øverst på siden.
Har du lyst til å abonnere på bloggen, skriver du inn din e-postadresse i feltet under ”Subscribe by email” og deretter Subscribe under feltet.
Kommentarer er velkomne. Du finner en egen rubrikk for kommentarer under hvert innlegg, så bare skriv. Kanskje dette blir en bok? Med gjestekommentarer? Vi får se!
Tilbaketråkk: Onsdag 17.september 2025 | vestfoldingen