tirsdag 12. august 2025
- Ryddet i fryseren, så nå er vi klar for Strömstad-tur i morgen.
- Venter på gifteringen fra gullsmeden.
- Blåbærbuskene, andre plukkerunde.
Hør på de voksne, sa de før.
- De vet som regel best, fordi de har levd lengst og opplevd mest. Og sånn er det. Av oss over sytti år er det flertall for EU, akkurat som alle som bor i Europa, der flertallet er for medlemsskap. Men i Norge er det de yngre som bestemmer over vår fremtid, og det er de som skal leve med det at vi skal stå alene og utenfor. Les mer om temaet her: Sikkerhetssituasjonen gjør EU-debatten aktuell, oifølge forskere og stortingsrepresentanter
Israel mener også at det er best å stå nesten helte alene.
- Bare med støtte fra USA. De som ikke er for oss, er imot oss, mener Netanyahus regjering som har utviklet Israel til å bli en nasjon som ser fiender overalt, også der de ikke finnes. Og da må de fjernes. I denne artikkelen leser vi at det har skjedd igjen. Les her: Fem Al Jazeera-journalister drept i Gaza – NRK Urix – Utenriksnyheter og -dokumentarer
Det er lov å gjøre feil bare vi lærer noe av det.
- Dette er noe jeg har lært både på skole og jobb, men fra politikernes synsvinkel er det ikke greit å gjøre feil. Og derfor er det noen som vil sparke oljefondsjefen fra stillingen hans.
Det går så dårlig i Norge, sier NHO-sjefen,
- mye dårligere enn i sammenlignbare land. Vi har lavere arbeidsledighet, bedriftene går så det fyker og de fleste er blant verdens lykkeligste. Men det går så dårlig, sier NHO-sjefen.
Filmen «Med Livet Foran Seg» med Sophia Loren.
Minner:
Bilder:
