søndag 13. april 2025
Dagens oppgaver:
- Stryke skjorter.
Det er natt og klokka er tre. Atter en gang har jeg våknet av piping og kribling i lungene mine.
Torsdag var jeg på Lungeklinikken i Tønsberg. Denne gangen var det en utvidet undersøkelse, fikk jeg beskjed om, og konklusjonen ble nye medisiner, to forskjellige inhalatorer, den ene skal få vekk slimdannelsen og den andre kommer om et par uker, da som forstøver, men hun bestilte også røntgenundersøkelse av lungene fordi hun ikke likte lyden når hun lyttet med stetoskopet. I tillegg skal jeg inn på et vaksineprogram for hver fjerde uke. Så om jeg ikke får ro i lungene mine da, ja, da vet jeg ikke.
I tillegg har jeg begynt å drømme. Kanskje det er fordi lungene mine bråker? I natt var jeg i alle fall på et hotell og i et tog med en koffert som mange ville ha tak i. Eller kanskje det var meg de ville ha tak i? Jeg rømte i alle fall ut av hotellet og kom meg på et tog, og reiste fram og tilbake med denne kofferten, men plutselig hadde jeg den ikke lenger. Da var det de som forfulgte meg som hadde fått tak i den, og jeg var redd for at det lå ting i den, ting som kunne identifisere meg. Da våknet jeg plutselig av denne forbannede raslingen i lungene mine.
Jeg følger litt med på prisutviklingen både på euro og svenske kroner og ser at euroen nå har kommet opp i tolv kroner, mens hundre svenske kroner koster nå etthundre og åtte kroner, og jeg tenker at sånn er det å stå utenfor alt og alle, fordi mange mener at de vil at vi skal bestemme alt her hjemme selv, uten innblanding, men de vil ha alle fordelene som EU kan gi. Da får vi en sånn puslete valuta som den vi har, tenker jeg. Men det er jo sånn det norske folket vil ha det, tenker jeg også, og heldigvis er det lenge til oktober da vi reiser til Gran Canaria, til euro-land.
På E24.no leser vi om alt det Donald Trump sliter med. Nå er det «det vakre håret mitt» som han sier. Da trenger han et godt trykk i dusjhodet når han vasker det, sier han. Derfor skrev han her forleden ut en presidentordre om dette vanntrykket. Ja, ja, hva den mannen har å tenke på, tenker jeg.
Minner:
Bilder:






