Regn, lunsj, Tosca og spansk (mandag 26.mai 2025)

mandag 26. mai 2025

I dag våknet jeg klokka åtte til sol fra skyfri himmel, og dermed går vi kanskje igjen mot «nesten sommervær» etter en kjølig periode og et døgn med etterlengtet nedbør. Dette ser svært godt ut, men vi trenger nok mer regn til landbruk og skog for å fremme vekst og dempe skogbrannfaren.

Regnet kommer kanskje eller kanskje ikke, og derfor så vi bort fra dette og tok en fin spasertur opp til Mokollen der vi plutselig var i samtale med noen som kjenner noen som også vi kjenner. Sånn er det å bo i en liten by. Det er bare å si hei, så er vi plutselig i gang.

Vel hjemme ordnet vi raskt til en liten lunsj med Inger Johannes brød med banan og te som vi tok ute på terrassen. Deretter var det tid for å sjekke regnskapene, noe jeg nok har med fra min far regnskapsføreren.

Men jeg har glemt noe viktig. Vi har bestilt billetter til Tosca på operaen i Oslo. Fødselsdagsgave til oss begge og vi gleder oss til tjuesjuende august.

Og nå klokka fire er vi begge ferdig med dagens spansk leksjon, for det er greit å kunne prate med lokalbefolkningen når vi kommer til Gran Canaria om noen måneder.


Blant dagens nyheter hører vi at Netanyahu og Putin fortsetter med sin dreping. Særlig langsiktig kan vel ingen av dem tenke. Det er fortsatt et par millioner palestinere som bygger opp et gedigent hat mot Israel og hva med ukrainerne. Der blir ikke hatet noe særlig mindre.

Trump sier at Putin har blitt fullstendig gal når han sender raketter inn i ukrainske byer. Ekspert tror at Putin kan bli tvunget: – Det eneste språket russerne forstår | ABC Nyheter

  • Billy Joel har for øvrig en spesiell plass i hodene til alle oss som har gått på dansekurs hos Torill Hefte. Hvem husker ikke alle de gangene som vi danset sving til hans «River Of Dreams».

Minner:

Dette skrev jeg lille julaften i 2009, men hadde jeg tid til dette da? Jeg undrer meg.


Dagens bilder fra dagens tur opp til Mokollen:

Unknown's avatar

Om Terje Rønning

Jeg er mann, født 1947 på Nøtterøy, gift, to barn. Barneskoler: Skjerve skole på Nøtterøy, Sem skole og Linnestad skole i Ramnes. Realskole: Kjelle skole i Sem kommune. Andre skoler: Kontorlærlingeskolen i Tønsberg, Radioskole ved Tønsberg Navigasjonsskole. Stiftelsen Markedsføringsskolen i Oslo: Grunnkurs, fagkurs og studiekurs. Radiooffiser i Thor Dahl AS, salgskonsulent i Optura AS, distriktsjef i Union Mykpapir, markedssjef i Kristian Brekke AS Engros, daglig leder i Decorita Miljø og Renhold, salgssjef i Salgskontoret Horten AS, pensjonist fra 2011.
Dette innlegget ble publisert i dagen i dag, Uncategorized og merket med , , , , , , , , . Bokmerk permalenken.

Legg inn en kommentar