tirsdag 5. november 2024
Må vi vente flere dager? (tirsdag 5.november 2024).
I kveld hører vi at vi kanskje må vente flere dager før vi får vite hvem som blir USAs neste president, selv om vi sitter oppe for å følge valgsendingene, kan det være at det blir lenge til vi får svaret.
Hvorfor er mange nordmenn så spente på dette resultatet?
Jeg tror det er media som er skyld i dette.
Det er klart at resultatet har betydning for oss i Europa. I hvert fall hvis Donald Trump gjennomfører det han sier at han vil. Det mener i hvert fall de som har greie på sånt.
Hadde nordmenn fått bestemme, ville det vel vært Kamala Harris som ville vært vinneren. Det hadde vært sikrest for oss i Nord-Europa, og det ville fortsatt gjort oss sikrere mot russisk aggresjon enn med Donald Trump som president.
Men hadde det vært unge menn under tjuefem år, ville det kanskje vært annerledes. De er visstnok mest opptatt av sterke menn. Kanskje fordi de er engstelig for at sterke jenter tar posisjonen deres.
Klokka er nå halv ni, og vi venter på den første staten.
Minner:
Bilder:
