Krise med Yahoo, de aller fleste russere, Solberg var verst

onsdag 28. februar 2024


Krise.

Vi har hatt epost-avtale med Yahoo, og nå har de funnet feil i denne app’en. Dermed mistet vi tilgang til epostene våre, både Inger Johanne og jeg. Dette skjedde i går, men i dag har vi igjen fått tilgang til epostene våre. Jeg tenker, kanskje vi burde hatt gmail i tillegg?


De aller fleste russere

støtter Putins Russland i angrepet på Ukraina. Allikevel tillater vi at russere får lov til å komme til Norge, selv om de støtter Putin i hans aggressive opptreden. For å komme inn i landet vårt, burde vi forlange at de underskrev et protestskriv mot Russlands angrep på Ukraina. Dette papiret burde også sendes i kopi til den russiske ambassaden i Oslo.


Nå kommer rapporten

fra Kontroll- og Konstitusjonskomitéen. Flere politikere får antageligvis en skikkelig skramme i lakken. Det er sikkert fortjent, men det er sikkert ikke en enkel jobb å passe på at alt de gjør, er i henhold til alle regler. Men, de har jo sagt ja til jobben, så da så.


Solberg er mest i fokus

når det gjelder rapporten fra Kontroll- og Konstitusjonskomitéen, og da, nettopp dagen i dag, kommer Dagens Næringsliv med ny overskrift om Tonje Brenna. Antageligvis for å skyggelegge søkelyset på Solberg som er deres statsministerkandidat. Selv om Tonje Brenna absolutt er å kritisere for hennes inhabilitet.


Minner:

(34) Sengen var full av insekter og hvor er Thorshov? | vestfoldingen


Bilder:

Snøen forsvinner stadig raskere
Og så kom sola
Unknown's avatar

Om Terje Rønning

Jeg er mann, født 1947 på Nøtterøy, gift, to barn. Barneskoler: Skjerve skole på Nøtterøy, Sem skole og Linnestad skole i Ramnes. Realskole: Kjelle skole i Sem kommune. Andre skoler: Kontorlærlingeskolen i Tønsberg, Radioskole ved Tønsberg Navigasjonsskole. Stiftelsen Markedsføringsskolen i Oslo: Grunnkurs, fagkurs og studiekurs. Radiooffiser i Thor Dahl AS, salgskonsulent i Optura AS, distriktsjef i Union Mykpapir, markedssjef i Kristian Brekke AS Engros, daglig leder i Decorita Miljø og Renhold, salgssjef i Salgskontoret Horten AS, pensjonist fra 2011.
Dette innlegget ble publisert i Bare noen tanker og merket med , , , , , , , , , , . Bokmerk permalenken.

Legg inn en kommentar