lørdag 10. februar 2024
Mer til de som har mye.
Geelmuyden mener at vi må få beholde mer av våre penger. Han tenker nok hovedsakelig på de mest velstående av oss. Han skriver jo også det. Lakse-eierne, vindkraft-eierne, de som blir belastet med formueskatt og arbeidsgiveravgift.
De som ikke tjener mye og har lite, tenker han nok lite på. Skal det monne for denne gruppen, må de få full skattefrihet, sånn at de får penger nok til mat og unger. De mest velstående klarer seg svært godt, slik vi leser i de økonomiske tidsskriftene.
Norge har større problemer enn Sindre Finnes (msn.com)
mandag 12. februar 2024.
Regninger fra advokater og advokatsekretærer.
Dessverre må vi noen ganger bruke advokat. Jeg abonnerer på advokattjenester, akkurat som vi gjør når vi tegner forsikringer. Det kan hende vi får bruk for denne tjenesten, men da slipper vi å betale de ågerprisene som mange advokater bruker.
Sjokkert over sekretærlønninger: – Jeg blir nesten målløs (msn.com)
Rullestoler på dårlig brøytede gangveier.
I vinter har kommunen gjort det de mener de kan, når det gjelder å fjerne snø. På TV ser vi at funksjonshemmede med rullestol eller andre typer kjøretøy på hjul har problemer med å komme seg fram på gang- og sykkelveier. Da tenker jeg at de kanskje burde velge bilveiene i stedet for gangveiene, når disse er bedre brøytet.
Minner
fra marinen 1968-1969.
(21) KNM Alta fra 26. august 1968 til 13. februar 1969. | vestfoldingen





