Morgentur og habilitet (fredag 23.juni 2023).

fredag 23. juni 2023

Morgentur.

Det har vært lenge siden sist, og i dag følte jeg et skikkelig behov for denne turen. Hvorfor? Jeg vet egentlig ikke, men jeg våknet før klokka seks med sterk uro i kroppen, og løsningen på en slik uro, har for meg alltid vært å bruke kroppen ute i frisk luft.

Så er det enda en statsråd,

Trettebergstuen, som fant ut at hun har trådt feil i habilitetsreglene. Derfor trekker hun seg fra sin statsrådpost som hun har fungert godt i, sånn jeg forstår det.

Kanskje dette er noe som sitter igjen fra krigens slutt, da Einar Gerhardsen brukte å si at «noen av oss har snakket sammen».

Jeg leser for tiden boken «Trygve Bratteli – en fortelling» av Roy Jacobsen, og har kommet til tiden etter at både Gerhardsen og Bratteli har kommet tilbake etter årene i nazistenes konsentrasjonsleirer da Arbeiderpartiets ledere virkelig tok tak i det som ikke hang spesielt godt sammen.

Det er synd at våre flinke politikere ikke klarer å holde seg til skrevne regler.

Unknown's avatar

Om Terje Rønning

Jeg er mann, født 1947 på Nøtterøy, gift, to barn. Barneskoler: Skjerve skole på Nøtterøy, Sem skole og Linnestad skole i Ramnes. Realskole: Kjelle skole i Sem kommune. Andre skoler: Kontorlærlingeskolen i Tønsberg, Radioskole ved Tønsberg Navigasjonsskole. Stiftelsen Markedsføringsskolen i Oslo: Grunnkurs, fagkurs og studiekurs. Radiooffiser i Thor Dahl AS, salgskonsulent i Optura AS, distriktsjef i Union Mykpapir, markedssjef i Kristian Brekke AS Engros, daglig leder i Decorita Miljø og Renhold, salgssjef i Salgskontoret Horten AS, pensjonist fra 2011.
Dette innlegget ble publisert i Uncategorized. Bokmerk permalenken.

Legg inn en kommentar