lørdag 22. november 2025
Langrenn på TV.
Det er litt artig å sitte her nede i varmen og se på langrennsoppstarten fra Beitostølen. Etter å ha sett på jentene der Weng vant, la jeg også merke til ei Sandefjordsjente som går for Runar som tok femteplassen. De skaper mye der oppe på Haukerød, enda det ikke er så enkelt når det er lite snø, men er det kuldegrader, lager idrettslagets frivillige sin egen snø, så da så.
Strand-dag.
I går var vi ute og spiste på Gurkha Palace i Playa del Inglés, en indisk restaurant med god mat, med indisk smak selvfølgelig, og en veldig hyggelig personlig betjening. Vi har spist der flere ganger i flere år, og denne gangen fikk vi høre at kokken har laget maten i tjue år, mens kona hans som serverer sammen med ei yngre dame, har holdt det gående i tretten år. Nesten fullt hus og tre medarbeidere, en på kjøkkenet og to i serveringen.
Når pengene har blitt så viktige, at det er de som bestemmer hvor vi skal bo, ja, da vet vi at guden Mammon har overtatt livene våre. Sånn er det med noen få av våre mest velstående innbyggere.
Meldte flytting fra Norge – har vært her for mye
Minner:
Bilder:
Her er bildene litt hulter til bulter. De fleste er Inger Johannes.

















