Fredag 2. august 2019
Da er høstens utenlandsreiser i boks.
Tjuesjuende august reiser vi til Verona der vi skal se og høre operaen Aida og besøke Venezia og Murano. Vi blir i Verona en hel uke, så vi skal få god tid til å nyte verdens beste pizzaer og annen italiensk mat.
Tjuende september reiser vi til Gran Canaria der vi har leid leilighet i San Agustin fram til attende oktober. Jeg har slitt en del med pusten i år, så det skal bli godt å komme dit ned. Helsereise kaller jeg det, og legen anbefaler dette for oss begge. For meg på grunn av pusten og for Inger Johanne på grunn av generell helse.
Jeg fortsetter med morgenturene, så ofte jeg orker, så også i dag da jeg tok den vanlige turen fra Grans Bryggeri og opp Brydedamveien og Dølabakken til Mosserød.
Det er alltid noe øynene fanger på disse turene så tidlig om morgen da det er lite forstyrrelser fra mennesker og trafikk.
De høye husene i Kilen nærmer seg innflytning, ser det ut til. Høye er de, men vakre er de så absolutt ikke, der de dekker for utsynet fra Kamfjordgata og Kilgata.
Dølabakken har blitt fin og bred, mens husene på den ene siden venter på en skikkelig «upshining». Noen av dem ser faktisk ut til å vente på nedrivningsmaskinene.
På Mosserød er Inter Eiendom i gang med en av sine mange prosjekter, og nærmere der vi bor, altså Modalveien, står kornet stolt og kneiser. I dag mysset det av småfugl som koste seg med kornaksene.
Andre jordstykker ligger brakk og blomstene lyser i alle slags farger og trekker til seg alle slags insekter.